Zuzanna Brusić, Salomea Pamuła - "Chorwacja. W kraju lawendy i wina"

Wakacje w Chorwacji zaspokoją nie tylko potrzeby ciała. Również dla ducha kraj ten oferuje naprawdę wiele: zabytki z okresu rzymskiego i wczesnobizantyjskiego sąsiadują z arcydziełami renesansu i baroku, zaś odwiedzenie znanych sanktuariów stanowi alternatywę dla wędrówek po chorwackich parkach narodowych.
Nie zostały pominięte najsłynniejsze zakątki kraju - oszałaiający Dubrownik, dawny pałac Dioklecjana w Splicie, rzyskie zabytki Puli, czy arcydzieła sztuki sakralnej z Szybenika, Trogiru i Poreca. Autorki proponują także wycieczkę do słynących z aryjnych objawień wioski Mediugorie w Bośni i Hercegowinie. Jednakże jedny z największych atutów przewodnika jest fakt, że odsłania on przed Czytelnikiem to, czego nie widać gołym okiem; ogromna ilość przytoczonych w nim legeng, anegdot i lokalnych obyczajów inspiruje do odkrywania tego fascynującego kraju.
Oprócz propozycji tras turystycznych osoby samodzielnie organizujące swoje wakacje znajdą w przewodniku wiele praktycznych informacji przydatnych przy planowaniu wyjazdu i zwiedzaniu regionu.