KLUB PŁETWONURKÓW LITORAL

Już w czasach starożytnych ludzie ciekawi byli co znajduje się w głębi mórz i oceanów. Z biegiem lat i wieków technika tak się rozwinęła ze obalono największy problem ówczesnych synów wody. Panowie Gagnan i Cousteau bardzo przyczynili się do tego to właśnie oni zaprojektowali i wyprodukowali pierwszy niezależny automat oddechowy. Ten dzień otworzył tak długo zamknięte wrota do ciekłego raju. Z upływem czasu zaczęto seryjnie produkować sprzęt płetwonurkowy, zawiązywały się różne organizacje, kluby i tak w 1965 roku przy Lidze Obrony Kraju powstał Klub Płetwonurków. Początkowo nosił nazwę DELFIN jednak po kilku latach wziął nazwę od najbardziej ożywionej strefy jeziora - LITORAL.


W XXI wieku Klub Płetwonurków LITORAL ma wielu aktywnych członków i sympatyków. Co roku są przez nas organizowane kursy na płetwonurka III i II stopnia LOK, jak również kursy w systemie CMAS oraz PADI. Wyprawy nurkowe na polskie i zagraniczne akweny stały się już tradycją w naszym klubie. Atmosfera jest wspaniała, każdy jest kolegą dla każdego nie zważywszy na płeć i wiek.

Klub płetwonurków LITORAL działa nieprzerwanie od 40 lat!
W tym czasie wyszkoliliśmy setki płetwonurków. Wysoki poziom szkolenia sprawił, iż wiedzą dotyczącą nurkowania zdobywali u nas między innymi przedstawiciele Straży Pożarnej, Wojska i Policji.

Uczestnicy organizowanych przez nas szkoleń wielokrotnie podkreślali ich profesjonalizm. Miarą sukcesu jest dla nas jednak fakt, iż ogromna większość z osób, które zdobyły dzięki nam uprawnienia płetwonurka staje się aktywnie działającymi członkami Klubu, nurkującymi i spotykającymi się z nami w czasie cyklicznie organizowanych spotkań klubowych.

Pozostałe informacje:
Klub posiada własny sprzęt nurkowy, kompresory, jednostkę pływającą i zapewnia pełne wyposażenie kursantów podczas szkolenia. Konieczne jest jedynie posiadanie własnego stroju kąpielowego oraz zestawu ABC składającego się z płetw, maski i rurki. W składzie kadry naszego klubu posiadamy lekarza specjalistę uprawnionego do wydawania orzeczeń o zdolności do nurkowania.

JEŻELI ZALEŻY CI NA PROFESJONALNYM SZKOLENIU I CHCESZ BYĆ DOBRZE PRZYGOTOWANYM DO WYMAGAŃ, JAKIE STAWIAJĄ PRZED PŁETWONURKIEM POLSKIE WODY, TO K.P. LITORAL JEST WŁAŚCIWYM WYBOREM.
NIE ZWLEKAJ DŁUŻEJ I JUŻ DZIŚ ZACZNIJ POZNAWAĆ PODWODNY ŚWIAT!!!


Wszystkich chętnych do nurkowania i szkolenia się z nami zapraszamy do naszej siedziby w poniedziałki od 18:30 do 20:00 - ul. Pomorska 2, wejście przez wielką metalową bramę (na tyłach dawnych klubów Wolność i BLUE FM).

Zarząd Klubu