9 września 2023 r. Klub Płetwonurków LOK „Litoral” z Krakowa zorganizował wolontariackie sprzątanie dna Zakrzówka w rejonie nowo otwartych basenów kąpielowych.

Akcja została przeprowadzony przy współpracy ze Strażą Miejską Miasta Krakowa, Zarządem Zieleni Miejskiej oraz przy wsparciu płetwonurków z Klubu Płetwonurków LOK „Kalmar” ze Starachowic oraz Klubu „5 Fal” z Krakowa.

W akcji, która trwała od wczesnych godzin porannych do godz. 14.00 wzięło udział łącznie 50 osób. Wydobyto kilkaset kilogramów śmieci. Niestety spora ich ilość zalega jeszcze na dnie akwenu dlatego w najbliższych tygodniach planowane jest powtórzenie działań.

Inicjatywa „Litorala” spotkała się z ogromnym uznaniem mieszkańców Krakowa i mediów. Liczne relacje pojawiły się w mediach społecznościowych, portalach informacyjnych oraz rozgłośniach radiowych.

Mamy nadzieję, że tego rodzaju inicjatywy nie tylko ograniczą ilość śmieci zalegających na dnie kamieniołomu ale również pozytywnie wpłyną na zachowanie osób korzystających z basenów na Zakrzówku.

Po więcej informacji i zdjęcia zapraszamy na strony:

Klub Płetwonurków LOK "Litoral" - Kraków | Facebook

Wózki sklepowe, rower, zderzak... - Straż Miejska Miasta Krakowa | Facebook