Kochani ! Ten post jest inny niż wszystkie. Dotyczy sprawy pilnej i dla wszystkich osób związanych z klubem bardzo ważnej. Nasz kolega i instruktor, Wojtek Nowak, ma nawrót raka (Chłoniak Hodgkina). Prowadzi go dr Wojciech Jurczak (specjalista w zakresie diagnozowania i leczenia chłoniaka, pracuje w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie). Wg diagnozy i wskazówek lekarza jedynym skutecznym lekiem w tej fazie choroby jest Brentuximab, bo organizm Wojtka okazał się oporny na leczenie pierwszego i drugiego rzutu. Jest to lek nie refundowany przez NFZ (standard w naszym kraju), a stosowany na świecie o bardzo dobrych wynikach wyleczalności.

Wszyscy, którzy Wojtka znają wiedzą, że to wspaniały, dobry człowiek o wielkim sercu, wielkiej kulturze osobistej. Wspaniały ojciec i przyjaciel. Taki trochę człowiek starej daty (a jest dopiero po 40-tce J). Jest już po chemioterapii zastosowanej rok temu. Teraz jest w szpitalu, bierze kolejne dawki chemii i czeka aż zbierzemy fundusze na zakup leku – zaangażowani są Przyjaciele i nasz Litoral – w sumie ok. 100 osób. Cena leku zależy od liczby dawek, masy ciała itp. Wg wyliczeń lekarzy łączny koszt to ok. 700 tys. zł. Kuracja potrwa kilka miesięcy.

Więcej o chorobie:


http://ziarnicazlosliwa.pl/zmiany-refundacyjne-moga-zmienic-beznadziejne-rokowania/
http://ziarnicazlosliwa.pl/brentuximab-vedotin-w-terapii-chloniakow-cd30/

Na facebook’u powołaliśmy tydzień temu grupę wsparcia „Pomoc z leczeniu Wojtka Nowaka” i już są efekty. Jedna z fundacji udostępniła nam konto gdzie możemy robić wpłaty bez żadnych opłat administracyjnych i tego rodzaju kosztów. Dodatkowo 13.08 w TV Kraków będzie reportaż o Wojtku i jego pasji nurkowej (liczymy, że uda się zebrać pełną kwotę). 2 firmy zapłaciły za 4 dawki (ale na razie to i tak kropla w morzu potrzeb, ponieważ Wojtek musi przyjąć kilkanaście dawek). Sam Wojtek odzyskuje siły na samą myśl, że ma szanse wygrać z rakiem.

Nasz klub - Litoral - zaoferował również przeznaczenie całości przychodów z kursu nurkowania na potrzeby leczenia Wojtka - więcej informacji na facebooku https://www.facebook.com/pages/Doch%C3%B3d-z-kursu-p%C5%82etwonurkowania-na-leczenie-Wojtka/611579832315253?hc_location=ufi

Kurs podstawowy, o którym tu mowa prowadzi do uzyskania uprawnień CMAS P1, które umożliwiają nurkowanie do 20 m w towarzystwie przynajmniej jednej osoby o tych samych uprawnieniach, bądź wyższych.
Oczywiście jest możliwość przeprowadzenia kursów na wyższe stopnie lub specjalizacje nurkowe.
Wszystkie szczegółowe sprawy kursów najłatwiej uzgodnić z Wojtkiem Bryksym. Kontakt w sprawie kursów: wojciech.bryksy@litoral.pl

Cena kursu płetwonurkowania wynosi 1200 zł i w całości (!) przeznaczona będzie na leczenie Wojtka. Miejsce szkolenia: Kraków. Terminy do uzgodnienia.

Jeżeli możecie to proszę Was pomoc. Każda wpłata się liczy. Propagujcie również informację o kursach płetwonurkowania, z których przychód przeznaczymy na leczenie Wojtka.


Fundacja Sieć Solidarności (dawniej Fundacja FROGOS) nr rachunku:

83 2130 0004 2001 0420 5514 0002

Prosimy o wpłaty z dopiskiem:”Pomoc dla Wojtka”.

Fundacja ma status Organizacji Pożytku Publicznego.


Dziękujemy!

KP Litoral